اخبار

فرونشست زمین در چهارراه مولوی موجب تهدید و آسیب به شبکه توزیع آب شهری این محدوده گردید.

فرونشست زمین در چهارراه مولوی موجب تهدید و آسیب به شبکه توزیع آب شهری این محدوده گردید.

 

 

 

 

مدیر روابط عمومی آبفای منطقه چهار ضمن اعلام این مطلب افزود وجود حفره های ناشناخته، ضعف باربری زمین ، خاک دستی، شبکه جمع آوری آب های سطحی و قنوات فرسوده و سازه های از مدار خارج شده زیرسطحی، فعالیت های عمرانی متعدد از جمله ایجاد تونل های مترو، جابجایی و روانگرایی لایه های خاک در اثر حفاری های مختلف، پرکردن های غیر اصولی فرونشست های قبلی و عدم تحکیم و تراکم مناسب خاک موجب خالی شدن زیر بستر لوله های شبکه آب و درنتیجه شکستگی این لوله ها می گردد.

سماکوش افزود: بازسازی شبکه توزیع آب چهارراه مولوی در سال قبلی شروع شده ولی بدلیل عدم همکاری نهادهای مربوطه در صدور مجوز، ناتمام مانده است. با این حال شبکه قدیمی این محوطه از استحکام خوبی برخوردار است و اگر عوامل آسیب رسان مذکور بستر تاسیسات را آسیب نمی رسانید، مشکلات پیش آمده حادث نمی شد.

وی ادامه داد: همانطور که بارها در مکاتبات با شهرداری از سال 91 اعلام نمودیم، اهمیت و ضرورت پیشگیری از حوادث ناگوار ایجاب می کند تا در خصوص مقاوم سازی اصولی محدوده مذکور اقدام گردد، در غیر اینصورت و با مرمت و پرکردن غیراصولی این حفره ها مجددا شاهد این قبیل حوادث و درنتیجه آسیب به شبکه توزیع آب خواهیم بود.

 

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۰۱
تعداد بازدید : ۳۹۴

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید