اخبار

تابستانی کم مصرف داشته باشیم

تابستانی کم مصرف داشته باشیم

 

 

با شروع هفته صرفه جویی شهروندان ساکن در محدوده آبفای منطقه چهار مصرف بهینه آب را می آموزند.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب منطقه چهار در این باره گفت:  طرح تابستانی آموزش مصرف بهینه آب با توجه به شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین در صفحات فضای مجازی شهرداری ها و سرای محلات در حال اجرا می باشد.

محسن گرزین افزود: با توجه به وضعیت بیماری در کشور خصوصا کلانشهر تهران و لزوم صرفه جویی در مصرف آب به جهت استفاده های بهداشتی، نکات آموزشی شامل حفظ و نگهداری از منابع آب و ضرورت اجرای کامل شبکه جمع آوری فاضلاب و ارتباط آن با استفاده از پساب تولیدی تصفیه خانه ها، بازچرخانی آب به چرخه طبیعت از طریق تصفیه فاضلاب، استفاده از فاضلاب خاکستری و نقش موثر آن درکاهش چشمگیر مصرف بی رویه و هدر رفت آب شیرین آموزش داده     می شود.

وی همچنین در خصوص جریمه مشترکین پرمصرف گفت: در واحدهای مسکونی و غیر مسکونی مصرف آب بیش از الگوی مصرف مشمول تعرفه بالاتر می گردد.

الگوی مصرف در مصارف خانگی به ازای هر خانوار 14 متر مکعب در ماه می باشد و در مصارف غیر خانگی ظرفیت قرار دادی مجاز برای مصرف که در قبض آب بهاء درج شده است.

 گرزین گفت: با توجه به افزایش مصرف آب بویژه در ساعت های 11 الی 14 و 18 الی 22، به منظور تداوم خدمت رسانی به مشترکین در خصوص تامین آب، ضروری است هر فرد نسبت به کاهش و مدیریت مصرف آب بویژه در اوقات اوج مصرف، برنامه ریزی لازم را انجام دهد.

وی در پایان افزود: مشترکان محدوده آبفای منطقه چهار می توانند برای ثبت و پیگیری حوادث با شماره 122، ثبت و پیگیری شکایات با شماره 55811004 و یا سامانه پیامکی ارتباط مستقیم با مدیر عامل آبفای منطقه چهار با شماره 200004122 تماس حاصل فرمایند.

  

۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۴
تعداد بازدید : ۱۵۴

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید